איך לבחור מטפל / יועץ מתאים ?

<<חזור תוכן- עניינים המשך>>


 

3 - מהי פסיכותרפיה ומדוע עליכם לדעת זאת

פסיכותרפיסטים אינם רק אנשים שנותנים לכם עצה. פסיכותרפיה איננה פתרון בעיות פשוט. פסיכותרפיה יוצרת שינוי בחייכם, אבל לא בעיקר כתוצאה מייעוץ שתקבלו מהמטפל.

במציאות, פסיכותרפיה היא התנסות הרבה הרבה יותר עשירה. פסיכותרפיה הינה טכניקה מיוחדת ואפקטיבית לעזור לכם להתמודד עם טווח רחב של קשיים. היא עשויה להביא לשינויים שיישארו בחיכם.

"פותחו טכניקות טיפול מיוחדות בעלות פוטנציאל ליצור שינוי שינוי בחיי האדם, אפילו כאשר קיימות בעיות עמוקות וממושכות."

"פסיכותרפיה עוזרת לאנשים לחשוף ולפתור מקורות עמוקים ומתמשכים לקונפליקטים וחוסר סיפוק בחייהם, כך שיחושו ביטחון ושלמות פנימית."

"כריתת ברית-אמון עם המטפל מובילה לעיצוב מחדש של חוויות רגשיות משמעותיות. היא בונה את הנוכחות אישית ואינה רק טכניקה"    Gary Hellman

 הבסיס לפסיכותרפיה הוא מערכת היחסים שאתם יוצרים עם המטפל. מחקרים הראו שהטכניקה בה משתמש המטפל אינה חשובה כמו היחסים שאתם בונים ביחד. ככל שמתקדם הטיפול ונוצר אמון, אתם תשתמשו למעשה ביחסים שביניכם לבין המטפל כמרחב עבודה, כדי לפתור בעיות בחייכם.

מאחר והקשר עם המטפל הוא כה חיוני לתהליך, חשוב למצוא מטפל כלפיו אתם חשים מחוברים ושאיתו אתם מרגישים ביטחון. בפסיכותרפיה, אתם מציבים עצמכם במכוון בעמדה פגיעה מאד מול בן אדם אחר. זו באמת משימה מפחידה מאד. אולם עליכם להבין שתהליך זה של חשיפה-עצמית ובניית אמון הוא זה שיכול להיות האמצעי להחלמתכם. בקצה המשעול המפחיד והקשה הזה נמצאת השלמות הפנימית אליה אתם שואפים.

ברור, שאם אתם עומדים להציב את עצמכם בעמדה של פגיעות רבה, אתם חייבים לחוש ביטחון. בהמשך אראה לכם כיצד מטפל טוב בונה יחד איתכם את תחושת האימון והביטחון.

י

המשך>>: הסוד שאתם כבר יודעים

 

מבוא   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15

תוכן עניינים

  מבוא
  1 -   מדוע כתבתי את המאמר הזה
  2 -   איך לדעת אם מטפל מוכשר ומתאים או לא?
  3 -   מהי פסיכותרפיה ומדוע עליכם לדעת זאת
  4 -   הסוד שאתם כבר יודעים
  5 -   כיצד מטפל טוב גורם לכם להרגיש בטוחים?
  6 -   המטפל המושלם
  7 -   סודיות – המרכיב ההכרחי
  8 -   קבלה ללא שיפוט : אתם ראויים לכך
  9 -   כיצד לבחור לאיזה מטפל לטלפן
  10 - כיצד תוכלו לדעת אודות המטפל
  11 - הסמכת מטפלים: גילוי האמת
  12 - הקשר הראשון. היזהרו מדגלים אדומים אלו
  13 - המפגש הראשון: מה אמור לקרות
  14 - הביטחון נמצא בפרטים
  15-  ומה עכשיו?