איך לבחור מטפל / יועץ מתאים ?

<<חזור תוכן- עניינים המשך>>


 

4 - מציאת התשובה שכבר ידועה לכם

(אתם רק אינכם יודעים שאתם יודעים)

ישנו חלק בתודעתכם, מעבר להכרה המודעת, ש"יודע" אם המטפל שלכם עוזר לכם. התת-מודע שלכם שולט בתחושתכם העמוקה של שביעות או חוסר שביעות רצון. אם המטפל שלכם עושה משהו שאינו עוזר, התת-מודע שלכם יודע זאת, ויעביר לכם את המסר. מסרים מהתת-מודע הינם מסרים שלכם לעצמכם, ואתם יכולים להשתמש בהם כדי להעריך את ההצלחה האמיתית של הטיפול. 

כמובן שללמוד כיצד להעריך מסרים מהתת-מודע שלכם עלול להיות קשה בתחילה, מכיוון שהתת- מודע מתקשר עם העולם החיצוני רק בצורה בלתי ישירה. אחרי הכול זה תת-מודע. התת-מודע מתבטא רק דרך חלומות או מגוון מוטיבים אחרים הבאים לידי ביטוי באספקטים אחרים של חייכם.

בנוסף לכך, לעיתים קרובות אין הסכמה בין המודע והתת- מודע שלכם. באופן מודע אתם עשויים לחושב דבר אחד אולם עמוק בתוך התת-מודע שלכם התחושה האמיתית שלכם שונה. למרות זאת, מכיוון שהתת-מודע שלכם שולט בתחושות העמוקים של שביעות-רצון או חוסר שביעות-רצון, התת-מודע הוא זה שמשמש לעיתים קרובות כזירת ההתרחשות של הטיפול הפסיכותרפי.

 "כאשר התת-מודע מתקשר, הוא משתמש בפיסות אינפורמציה מודעות כהסוואה לכוונותיו שלו.למרות שאנו אומרים דבר אחד במודע, משמעות אחר מתבטאת באופן תת-מודע באמצעות אותן תמונות. במילים אחרות, כאשר מטופל מספר סיפור או חלום, ישנן שתי רמות של משמעות בתמונות שהוא מבטא. רמה אחת היא רמת המודע. הסיפור מתייחס ישירות לאנשים או אירועים עליהם הוא מדבר. אולם הסיפור יכול להכיל גם אינפורמציה לא מודעת. כלומר, הפרטים והדימויים יכולים להיות קשורים באופן עקיף  ולא מודע למה שקורה בהתנסות הטיפולית עצמה."

Robert Langs, MD

 

 אתם יכולים להשתמש במסרים מוצפנים אלו מתת-המודע שלכם בכדי להעריך את ההצלחה של הטיפול הפסיכותרפי שלכם. אם תבחנו ותפענחו את התמונות בחלומותיכם ואת המוטיבים הרחבים של סיפוריכם, תוכלו למלוא מה התת-מודע שלכם חושב באמת על  הטיפול – ללא קשר באיזו שיטת טיפול משתמש המטפל שלכם.

לדוגמא, לאחר התנסות טיפולית מספקת במיוחד, אתם עשויים לחלום שמישהו אוחז ומרגיע אתכם. ולהיפך, אם מישהו מפריע לפגישה הטיפולית, אתם עלולים לחלום שמישהו פרץ לבית שלכם. לאורך התהליך הטיפולי, משלב הפנייה ועד לסיומו, אתם יכולים לבחון את המסרים המוצפנים מתת המודע שלכם המופיעים בחלומותיכם ושיחותיכם, ולהשתמש בהם לא רק כדי להכיר את עצמכם ברמה עמוקה ואמיתית יותר, אלא גם כדי לשפוט את יעילות הטיפול שלכם. קראו הלאה כדי להבין יותר למה אני מתכוונת.

 

המשך>>: כיצד מטפל טוב גורם לכם להרגיש בטוחים?

 

מבוא   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15

תוכן עניינים

  מבוא
  1 -   מדוע כתבתי את המאמר הזה
  2 -   איך לדעת אם מטפל מוכשר ומתאים או לא?
  3 -   מהי פסיכותרפיה ומדוע עליכם לדעת זאת
  4 -   הסוד שאתם כבר יודעים
  5 -   כיצד מטפל טוב גורם לכם להרגיש בטוחים?
  6 -   המטפל המושלם
  7 -   סודיות – המרכיב ההכרחי
  8 -   קבלה ללא שיפוט : אתם ראויים לכך
  9 -   כיצד לבחור לאיזה מטפל לטלפן
  10 - כיצד תוכלו לדעת אודות המטפל
  11 - הסמכת מטפלים: גילוי האמת
  12 - הקשר הראשון. היזהרו מדגלים אדומים אלו
  13 - המפגש הראשון: מה אמור לקרות
  14 - הביטחון נמצא בפרטים
  15-  ומה עכשיו?