איך לבחור מטפל / יועץ מתאים ?

<<חזור תוכן- עניינים המשך>>


 

1- מדוע כתבתי מאמר זה?

מאמר זה הינו התוצאה של ניסיון חיים והתנסויות של צרכנים (טוב, רע ומכוער) בפסיכותרפיה. אני מובילה קבוצות תמיכה ברשת כ 15 שנים. חברים בקבוצות שלי כתבו לי בהתייחס לחוויות שלהם ושאלו שאלות כגון אלו שהצבתי כאן. כתבתי מאמר זה כדי להתייחס לשאלותיהם.

ניסיוני האישי הינו חלק מהתהליך. לאחר מספר מפגשים טיפוליים שנעו בין הרסניים לפשוט לא  יעילים, מצאתי לבסוף מטפל מוכשר מאד. ההבדל כל-כך מדהים שהרגשתי מחויבת לחלוק עימכם את מה שלמדתי.

אתם ראויים למטפל מתאים ומוכשר, מישהו שבאמת יכול לעזור לכם, ולא יפגע בכם או יבזבז את זמנכם. אתם בודאי מסכימים, אבל האם אתם יודעים כיצד למצוא כזה? האם אתם יודעים להבחין בין מטפל טוב לגרוע? מצאתי שאנשים משלימים עם התנהגות גרועה, מסוכנת ואפילו מתעללת מצד המטפלים והיועצים שלהם, פשוט מפני שאינם יודעים שהם אינם חייבים.

 

במהלך מסעותיי במרחב הווירטואלי, מצאתי קוראים רבים שהתייאשו מפסיכותרפיה, כתוצאה מניסיון גרוע. אילו ידעו רק מעט כיצד פסיכותרפיה עובדת ומה היה עליהם לצפות, הם עשויים היו להימנע ממטפל גרוע ולמצוא את העזרה שהם היו ראויים לה.

 לכן, במאמר זה אנסה לצייד אתכם, כצרכנים, בשיטה אחת בה תוכלו להשתמש כדי לשפוט האם אתם מקבלים את לה אתם זקוקים.

כאשר תמצאו את המטפל המתאים, תופתעו באמת לגלות את השינוי דרמטי שיכול ייעוץ טוב לחולל בחייכם --תוכלו לבסוף להתחיל במסע לקראת השלמות הפנימית שאתם מקווים לה.

יהיה ברור שהמוקד של מאמר זה משליך בעיקר על רעיונות פסיכו-דינמיים של טיפול,אולם עקרונותיו ישימים לכל גישה טיפולית שמוצעת לכם.

 הפרקים הבאים מבוססים על ראיונות ושיחות עם מספר רב של קוראים, מטפלים, חברים ומכרים בנוגע לניסיונם עם פסיכותרפיה,  שנאספו לאורך תקופה של כשבע שנים. אינני, אני מודה, אשת מקצוע בתחום בריאות הנפש, אלא עמיתה לחיפוש. אולם במה שאני יודעת אני שמחה לחלוק עימכם. אני מאחלת לכם הצלחה בחיפושיכם.

י

המשך>>: איך לדעת אם מטפל מוכשר ומתאים או לא?

 

מבוא   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15

תוכן עניינים

  מבוא
  1 -   מדוע כתבתי את המאמר הזה
  2 -   איך לדעת אם מטפל מוכשר ומתאים או לא?
  3 -   מהי פסיכותרפיה ומדוע עליכם לדעת זאת
  4 -   הסוד שאתם כבר יודעים
  5 -   כיצד מטפל טוב גורם לכם להרגיש בטוחים?
  6 -   המטפל המושלם
  7 -   סודיות – המרכיב ההכרחי
  8 -   קבלה ללא שיפוט : אתם ראויים לכך
  9 -   כיצד לבחור לאיזה מטפל לטלפן
  10 - כיצד תוכלו לדעת אודות המטפל
  11 - הסמכת מטפלים: גילוי האמת
  12 - הקשר הראשון. היזהרו מדגלים אדומים אלו
  13 - המפגש הראשון: מה אמור לקרות
  14 - הביטחון נמצא בפרטים
  15-  ומה עכשיו?