איך לבחור מטפל / יועץ מתאים ?

<<חזור תוכן- עניינים המשך>>


 

7 - פרטיות: המרכיב ההכרחי

המרכיב החשוב ביותר במסגרת הבטוחה הוא פרטיות. יש לכם הזכות לצפות לפרטיות וסודיות מוחלטת בטיפול. עליכם לדעת שאף אחד מבחוץ אינו מאזין (האזנה למעשה או תחושה תת-מודעת שכך קורה) ושכל מה שתאמרו ישמר לבטח וללא דליפות במרחב הטיפולי בלבד. זה יצור בכם את התחושה שניתן לדבר בביטחון, מפני ששום דבר ממה שתאמרו יוכל לצאת לעולם מתוך החדר.

אולם הפרטיות שלכם יכולה להזדהם גם בדרכים מרומזות. התת-מודע שלכם יכול לחוש פלישה לפרטיות במידה ותצטרכו לתאם פגישות עם המזכירה, אם תוכלו לשמוע מישהו מדבר מחוץ לחדר הטיפול, או אם המטפל שלכם ידבר בטלפון עם חברכם או מישהו ממשפחתכם מסיבה כלשהיא. בכל המקרים האלו, התת-מודע שלכם יחוש שזרים פלשו למרחב הטיפולי שלכם, ושלא בטוח לדבר משום שאין פרטיות מספקת.

לדוגמא, אחד המטפלים עמו נפגשתי לעיתים, שוחח אודות המקרה שלי עם המעסיק שלי אשר מימן את הטיפול. באופן מודע, זה נראה לי מתקבל על הדעת, משום שחשתי שהמעסיק שלי דואג לי. אבל אף פעם לא הבנתי מדוע כל-כך קשה היה לי לגלות למטפל זה (או לעצמי) רגשות חשובים, או מדוע היו לי חלומות רבים כל כך על בגידה ומלכוד. אחרי שלמדתי מהי "מסגרת בטוחה", הבנתי מדוע - והבנתי שלא הייתה לי מסגרת כזו שם.

מטפל אחר שאני מכירה פגע במסגרת בדרך חשובה אחרת. לחברה בקבוצה שלי, מטופלת שלו, לא הייתה מסגרת זמן קבועה לפגישות עימו. בכל שבוע היה עליה להתקשר אליו ולהסדיר פגישה. באופן מודע, שניהם אמרו שכך עדיף להם משום שלוח הזמנים שלהם היה מאד גמיש. אבל, מכיוון שלא היה לה מקום מובטח  איתו, מציאות שנתפסה על ידי תת-המודע שלה באופן שתיאום הפגישות היה רק סימפטום, מנעה ממנה לבטא כלל רגשות שליליים בנוכחותו. באופן לא מודע היא חשה שהמסגרת אינה חזקה דיה כדי להכיל את הכעס שלה.

י

המשך>>: קבלה ללא שיפוט : אתם ראויים לכך

 

מבוא   1   2   3   4   5   6   7    8   9   10   11   12   13   14   15

תוכן עניינים

  מבוא
  1 -   מדוע כתבתי את המאמר הזה
  2 -   איך לדעת אם מטפל מוכשר ומתאים או לא?
  3 -   מהי פסיכותרפיה ומדוע עליכם לדעת זאת
  4 -   הסוד שאתם כבר יודעים
  5 -   כיצד מטפל טוב גורם לכם להרגיש בטוחים?
  6 -   המטפל המושלם
  7 -   סודיות – המרכיב ההכרחי
  8 -   קבלה ללא שיפוט : אתם ראויים לכך
  9 -   כיצד לבחור לאיזה מטפל לטלפן
  10 - כיצד תוכלו לדעת אודות המטפל
  11 - הסמכת מטפלים: גילוי האמת
  12 - הקשר הראשון. היזהרו מדגלים אדומים אלו
  13 - המפגש הראשון: מה אמור לקרות
  14 - הביטחון נמצא בפרטים
  15-  ומה עכשיו?